Výstava – „1968 – Naděje nebo boj o moc?“
Výstava dokumentuje, jak se okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy dotkla městské části Praha 6. Součástí výstavy jsou nedávno nalezené fotografie srpnových událostí v Praze a originální dobové plakáty ze sbírky pana P. Macháčka. Část připravená Ústavem pro studium totalitních režimů je věnována obětem z řad občanů městské části Praha 6 a obětem, které v jejím prostoru zahynuli.
Výstavu připravila Městská část Praha 6 ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum, Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem Rádio Česko.
- Autoři koncepce výstavy: Martin Kroupa, Mikuláš Kroupa, Michal Hroza
- Autoři textů: Mgr. Tomáš Chalupa, Mgr. Lukáš Cvrček (texty o okupaci Prahy 6 a jejích obětech), Mgr. Libor Svoboda Ph.D. (text o O. Černíkovi), Mikuláš Kroupa a Martin Kroupa
- Grafická koncepce a produkce: Jerome s.r.o
- Poděkování patří Pavlu Macháčkovi, Petru Neubertovi, Václavu Ševčíkovi, Jeleně Laitové, Dagmar Vlachové, Archivu bezpečnostních složek, České tiskové kanceláři, Národnímu archivu a Vojenskému historickému ústavu.
Vernisáž výstavy – Písecká brána, Praha 6, 21.8. 2008
Vernisáže v prostorách Písecké brány (K brusce 5/208, Praha 6 – Hradčany) se zůčastnil starosta městské části Praha 6 Tomáš Chalupa, primátor Pavel Bém, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček, 1. náměstek Ústavu Miroslav Lehký, ředitel edičního odboru Michal Hroza a další pracovníci Ústavu. Za spoluorganizátory z občanského sdružení Post Bellum promluvil předseda sdružení Mikuláš Kroupa. Výstavu připravil Ústav pro studium totalitních režimů společně s městskou částí Praha 6, Českým rozhlasem a o.s. Post Bellum. Výstava byla otevřena do 5. 9. 2008.
- Výstavní panely (PDF 5,7 MB)